Aile Gelir Belgesi Nereden Alınır?

Aile gelir belgesi nereden alınır? Aile gelir beyannamesi nereden alınır? Aile gelirini gösteren belge nasıl alınır? Serbest meslek çalışanları gelir belgelerini nereden alırlar? E-Devlet üzerinden aile gelir belgesi temin edilmesi üzerine tüm sorularınıza cevaplar hazırladığımız yazımızın devamındadır.

Gelir Belgesi Nedir?

Vatandaşlarımız kredi kartına başvuracakları zaman, kredi başvuru zamanında ve bunlar gibi birçok başvuru için gelir belgesi veya gelirinizi ispat eden bir resmi bir evrak talep etmektedirler.  Peki, gelir belgesi nasıl ve nereden alınır?

Aile Gelir Belgesi Nasıl Alınır?

Çalışanlar  ve emekliler gelir belgesi temin edebilmek için farklı araçlara başvuru yapma mecburiyetindedirler.  Öncelikle E-Devlet sistemi artık bunu kolay bir hale getirmektedir. Aşağıda verdiğimiz bağlantı aracılığıyla emekliler veya çalışanlar maaş bordrolarına ulaşabilirler. Ayrıca bu kadar basit yolla kredi başvurusu, kredi kartı başvurusu veya gelir belgesi istenilen kurumlara teslim edebilirler.

Ayrıca primleri Sosyal Güvenlik Kurumu’na yatırılan çalışanlar, gelir belgesini çalıştığı kurumdan talep edebilirler.

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tahsis-talep-taahhut-beyan

Aile Gelir Belgesi Nereden Alinir 1

Kamu çalışanları, gelir belgelerini temin edebilmesi için Hazine ve Maliye Bakanlığı aracılığıyla hazırlanmış olan E-Devlet sistemine aktarılmış E-Bordro sistemi üzerinden hızlıca elde edebilirler. Bundan dolayı kamu çalışanları sadece maaş bordrolarını yani gelir belgesini E-Devlet sistemi üzerinden temin edebilirler.

https://www.turkiye.gov.tr/e-bordro-sorgulama

Serbest meslek icra eden esnaflarımız yani Bağ-Kur sistemine dâhil olanlarda ise durum farklılık göstermektedir. Bağ-Kur sisteminde olan kişiler vergi levhasındaki yazan kazanç nispetinde gelir beyanında bulunabilirler.

Bu içeriğimizde aile gelir durumunu gösterir belge nereden alınır, aile üyelerine ait gelir belgesi E-Devlet üzerinden alınır mı, E-Devlet üzerindeki gelir belgesi bağlantısı gibi başlıklara detaylı bir şekilde cevap verdik. Bu konu hakkındaki sorularınızı yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

BAĞKUR Hizmet Sorgulama