AUZEF Sınav Sonuçları 2024

AUZEF sınav, İstanbul Üniversitesi, Türkiye’nin en eski üniversitelerinden biridir. İstanbul’da kurulan üniversite, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından kurulmuştur. İstanbul Üniversitesi birçok fakülte ve bölümde eğitim ve araştırma faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Öğrencilere lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir. Ayrıca, üniversite çeşitli bilim, teknoloji, sanat ve kültür alanlarında çok sayıda araştırma projesi gerçekleştirmektedir.

İstanbul Üniversitesi AUZEF’e Nasıl Kayıt Olunur?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) öğrencilere açık öğretim programı üzerinden uzaktan eğitim vermektedir. 11 yıldır açık öğretim programlarına eğitim verirken, uzaktan eğitim sistemi konusunda daha önceki bir deneyime sahiptir. Bu, fakültenin çok yönlü bir eğitim modeli sunmasını sağlar, çünkü hem açık öğretim hem de uzaktan eğitim öğrencilerini kabul eder. Türkiye’de benzeri pek az üniversite mevcuttur. Peki AUZEF harf notları ne zaman açıklanacak?

AUZEF Ocak tarihlerinde online ortamda düzenlenen güz dönemi bitirme sınavlarına on binlerce öğrenci yoğun bir katılım göstermişti. Öğrenciler, o tarihten bu yana ise AUZEF sonuçları için geri sayım içerisindeydi. Zira, AUZEF final sınavı sonuçları, derslerden alınan başarı notunun %60’ını etkiliyor ve bu açıdan büyük önem arz ediyor.

Sınav Uygulama Şekilleri

AUZEF Sınavları, her bir ders için her yarıyılda yüz yüze olarak yapılır. Bu sınavlar en az bir ara sınav, bir bitirme sınavı ve bir bütünleme sınavı (bitirme sınavının telafisi) olmak üzere düzenlenir. Sınavlar için uygulanacak kurallar, Fakülte Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve öğrencilere duyurulur.

AUZEF sınav tarihleri ve uygulama esasları, Fakülte Yönetim Kurulu tarafından belirlenir ve akademik takvimle birlikte internet sayfası üzerinden ilan edilir. Bu takvimde ara sınavlar, bitirme sınavları ve bütünleme sınavlarının tarihleri yer alır. Akademik takvime internet sayfasından erişilebilir. Fakat, önemli durumlar oluştuğunda Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile sınav tarihleri değiştirilebilir.

Sınav Merkezi Tercihleri

Ara sınavlar (vize), Bitirme (Final) ve Bütünleme (Telafi) sınavları, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) tarafından belirlenen ve akademik takvimde duyurulan tarihlerde, ilan edilen sınav merkezlerinde gözetimli olarak gerçekleştirilir. Öğrenciler sınav merkezi tercihlerini, her sınav öncesi fakültemiz tarafından belirlenen ve ilan edilen tarih aralığı içinde yaparlar. Tercihler ve tarihlerle ilgili duyurular AUZEF web sayfasından ilan edilir. Sınav merkezi tercihi bulunmayan öğrenciler, adrese dayalı olarak ikametgâhının bulunduğu il içinde AUZEF’in uygun gördüğü sınav merkezine yerleştirilir.

AUZEF sınav sonuçları ne zaman belli olacak?

AUZEF 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi Bitirme (Final) Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonuçlarınızı http://sınav.istanbul.edu tr adresinden AKSİS kullanıcı adı ve şifreniz ile görüntüleyebilirsiniz.

AUZEF AKSİS giriş

Günümüzde AUZEF kayıtları da diğer birçok işlem gibi internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler, AUZEF OBS https://aksis.istanbul.edu.tr/ adresinde bir kayıt oluşturarak ve hesap açarak kayıt işlemini başlatabilirler. Formun eksiksiz doldurulması ve bağlantının aktif hale getirilmesi için e-mail adresi kullanılmalıdır. Bu şekilde tamamlanan kayıt işlemi sonrası öğrenciler eğitim sürecine katılabilirler.

Auzef Sinav Sonuclari

AUZEF sınav giriş belgesi

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) sınavlarına katılmak için öğrencilerin alması gereken giriş belgesi, fakültenin resmi internet sitesi olan https://auzefsinav.istanbul.edu.tr/ adresinden elde edilebilir. Bu belge, öğrencilerin vize sınavlarına giriş yapması için gereken bir dokümandır ve öğrencilerin erişimine açılmıştır.

AUZEF Sınav ve Soru İtirazları

Sınav süresince, İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) yönetmeliğinde belirlenen şekil ve sürelerde, sınav soruları itirazı ve sınav puanı itirazı alınır. Soru itiraz süreci sınavların tamamlanmasının ardından, sonuç itirazları ise sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından 2 iş günü içinde https://aksis.istanbul.edu.tr adresindeki AUZEF Yeni Öğrenme Yönetim Sistemi üzerinden gerçekleştirilir. Bu sistem dışındaki itirazlar dikkate alınmaz. Sınav sırasında oluşan herhangi bir durumda, ilgili sınav salonu görevlileri ile itiraz tutanağı oluşturulabilir. Sınav sırasında oluşan herhangi bir durumda, ilgili sınav salonu görevlileri ile itiraz tutanağı oluşturulabilir.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

ÖSYM 2021 Yılı Sınav Takvimini Açıkladı