BAĞKUR Hizmet Sorgulama

E Devlet İkametgah Belgesini Nasıl Alabilirim?
E Devlet Şifremi Nasıl Öğrenirim?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAĞKUR Hizmet Sorgulama paneli aracılıyla, BAĞKUR hizmet başlangıç tarihinizden itibaren toplam prim gününüzü görebilirisiniz. Öyle ki BAĞKUR sicil numarasını bilmiyorsanız e Devlet Bilgi 4 B Hizmet Bilgisi sayfasına T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yaptıktan sonra BAĞKUR Sicil Numarasını öğrenebilirsiniz.

e-Devlet Bilgi servisi üzerinden BAĞ-KUR Hizmet Dökümü Sorgulama işlemlerini detaylı olarak yazının devamında bulabilirsiniz.

5510 sayılı Kanuna tabi olarak, 2008 yılı Ekim ayı başı itibariyle, hizmet akdine bağlı olmaksızın kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar; 4(b) BAĞ-KUR sigortalısı sayılmaktadır.

BAĞKUR Hizmet Sorgulama Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR Hizmet Dökümü sorgulama daha önceleri sgk.gov.tr adresinden şifresiz olarak yapılabiliyordu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Türk vatandaşlarının kişisel bilgilerinin koruma ve bütün servisleri tek çatı altına alarak tüm işlemleri kullanışlı ve güvenilir bilgi hizmeti sağlamak açısından e-Devlet sistemine taşımıştır. e-Devlet Bilgi servisi PTT şubelerinden edineceğiniz e-devlet şifresiyle ve T.C. Kimlik numarasıyla öğrenebilirsiz.

E Devlet BAĞKUR Hizmet Sorgulama İşlemi

61

62

Sonraki Adım;
Aşağıdaki bağlantıdan e-Devlet sitesine giriş yaptıktan sonra “Kimliğimi Şimdi Doğrula” bağlantısına tıklayınız. Daha sonra “e-Devlet Şifresi” bölümünü tıkladıktan sonra “T.C. Kimlik No” ve “e-Devlet Şifrenizi” yazarak BAĞ-KUR hizmet Sorgulama panelini görüntüleyebilirsiniz.

Bagkur_Hizmet_Dokumu

BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama İşlemi İçin Tıklayınız

BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama işlemlerini 1 kasım 2013 itibariyle sgk.gov.tr web sitesi üzerinden kaldırarak, yeni BAĞ-KUR Hizmet Sorgulama sayfası olan e-Devlet sistemi üzerinden devam edilmeye başlandı. e Devlet şifresi olmadan hiç bir BAĞ-KUR işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Öncelikle E-Devlet Şifresi Almak için, size en yakın PTT Şubesine üzerinde TC Kimlik Numaranızın olduğu bir kimlikle başvuru yapmalısınız. 2 TL’lik işlem ücreti karşılığında E-Devlet Şifrenizi PTT’den rahat bir şekilde edinebilirsiniz.

BAĞKUR Hizmet Sorgulama

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin