Jandarma Genel Komutanlığı 370 Sözleşmeli Personel Alıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Jandarma Genel Komutanlığı 370 adet Sözleşmeli Personel Alıyor! JGK Kılavuz Yayımladı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından 27 Mart 2017 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı resmi web sayfasında bir açıklama yayımlandı.

Kılavuz yayımlayan Jandarma Genel Komutanlığı, bu sayede personel alımları yapacağını kamuoyuna açıkladı. Gereken tüm açıklamaları ve detayları adayların erişimine sundu.

Jandarma Genel Komutanlığı 370 sözleşmeli personel alım ilanı başvuruları 27 MART-18 NİSAN 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek.

ALIM YAPILACAK OLAN POZİSYON
Jandarma Genel Komutanlığı’na bu ilan kapsamında sözleşmeli Subay ihtiyacının karşılanması amacıyla, en az lisans düzeyinde “Jandarma (344), İstihkam (6), Muhabere (12)” sınıflarında erkek, “Jandarma” sınıfında kadın (8) personel alımı yapılacak.

GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?
Jandarma Genel Komutanlığı personel adaylarında çok sayıda şart arıyor. Bir kısmı şu şekilde sıralanabilir; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az dört yıllık lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül’e kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini  tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, T.S.K., J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,

BAŞVURULAR 
JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURULARI 27 Mart-18 Nisan 2017 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak. Daha fazla bilgi için lütfen TIKLAYINIZ.

Jandarma Genel Komutanlığı 370 Sözleşmeli Personel Alıyor!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir