JGK Sözleşmeli Subay ve Astsubay Alımı

JGK Sözleşmeli Subay ve Astsubay Alımı – Jandarma Genel Komutanlığı 9 Şubat – 29 Şubat 2016 arasında sözleşmeli subay ve kadın astsubay başvurularını kabul edeceğini duyurdu. Başvuru, duyuru ve ilan  işlemlerini www.jandarma.tsk.tr adresinden takip edebilirsiniz.

[accordions]
[accordion title=”Sözleşmeli Subay Alımı İçin Genel Bilgiler” load=”hide”]

Sözleşmeli Subay Alımı İçin Genel Bilgiler

a. Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Subay ihtiyacını karşılamak amacıyla fakülte ve yüksekokul mezunlarından sınavla detaydaki tablo-1 belirtilen sınıflarda sözleşmeli subay statüsünde personel alınacaktır.

b. Adayların, detaydaki tablo-1’de belirtilen en az 4 yıl süreli kaynak lisans programlarından mezun olması gerekmektedir. Adayların mezun oldukları/olacakları lisans programına göre başvurabilecekleri sınıflar detaydaki tablo-1’de belirtilmiştir

c. Sözleşmeli subay adaylarının, ön sözleşme tarihinden önce mezun olabilecek durumda olması zorunludur.

ç. Adaylar, mezun oldukları/olacakları detaydaki tablo-1’de belirtilen lisans programının uyması hâlinde bir ve birden fazla sınıfı tercih edebileceklerdir. Adaylar, yaptıkları tercih sırasına göre değerlendirilecektir. detaydaki tablo-1’de yer almayan lisans programlarından mezun olan/olacak adaylar başvuruda bulunamazlar.

d. Kontenjanlar, sınav zamanları, sınav konuları ve sınavların yapılacağı yerler ile değerlendirme hususundaki değişiklikler Jandarma Genel Komutanlığının internet adresinden duyurularak idarenin ihtiyaçları doğrultusunda değiştirilebilecektir.

e. Lisansüstü eğitimini tamamlayan adayların bitirdiği lisansüstü eğitim programının detaydaki tablo-1’de olup olmadığına bakılmayacaktır. Bu durumdaki adaylar lisans öğrenim alanları detaydaki tablo-1‘de bulunuyorsa başvuru yapabileceklerdir. Lisansüstü eğitimi tamamlamış olmak, adaylara ilk başvuru esnasında yaş koşulu avantajı getirmektedir. Lisansüstü eğitimine devam eden ve başvuru yılı itibari ile 32 yaşından büyük olmayan adayların 25 Nisan 2016 tarihine kadar mezun olmuş durumda olmaları gerekmektedir.,

[/accordion]
[/accordions]

[accordions]
[accordion title=”Sözleşmeli Kadın Astsubay Alımı İçin Genel Bilgiler” load=”hide”]

Sözleşmeli Kadın Astsubay Alımı İçin Genel Bilgiler

a. Jandarma Genel Komutanlığının Sözleşmeli Astsubay (Kadın) ihtiyacını karşılamak amacıyla Jandarma sınıfında kadın personel alınacaktır.

b. Adayların detaydaki tablo-1 ve detaydaki tablo-2’de belirtilen önlisans/lisans programlarından mezun ya da ön sözleşme imzalayacağı Ağustos 2016 tarihinden önce mezun olabilecek durumda bulunması zorunludur. detaydaki tablo-1 ve detaydaki tablo-2’de yer almayan önlisan/lisans programlarından mezun olan / olacak adaylar başvuruda bulunamazlar.

c. Lisansüstü eğitimini tamamlayan adayların bitirdiği lisansüstü öğrenim alanının detaydaki tablo-2’de olup olmadığına bakılmayacaktır. Bu durumdaki adayların lisans öğrenim alanları detaydaki tablo-2’de bulunuyorsa başvuru yapabileceklerdir.

[/accordion]
[/accordions]

[button link=”http://www.devletbilgi.com/wp-content/uploads/2016/02/2016-17-10005-sb.pdf” size=”large” target=”new” color=”red”]SUBAY ALIMI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN[/button]

[button link=”http://www.devletbilgi.com/wp-content/uploads/2016/02/2016-18-10005-ast.pdf” size=”large” target=”new” color=”blue”]KADIN ASTSUBAY DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN[/button]

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türk Hava Yolları THY Memur Personel Alımı 2016