Sağlık ve Tüp Bebek Sigortası Bir Arada!

Şirket, ‘Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ adlı yeni ürünüyle, Sosyal Güvenlik Kurumu’lu (SGK) poliçe sahiplerine, bu amaçla anlaşma yapılan özel hastanelerde tedavi görecekler ve fark tutarı ödemeyecekler. Anadolu Sigorta, tamamlayıcı sağlık sigortasını alanlara tüp bebek teminatı da veriyor.
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, SGK’ların özel hastanelerden hizmet almalarını kolaylaştıran sigorta poliçesi hakkında şöyle konuştu:

Üst sınır 64 yaş
“Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Genel Sağlık Sigortası kapsamında, kurum tarafından teminat altına alınan sağlık hizmetlerini ve bedellerini belirliyor. Bunların dışında kalan tedavi giderleri ise SGK’lılar tarafından karşılanıyor. Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, bu noktada devreye giriyor. Tedavinin kurumun belirlediği tutar dışında kalan kısmı poliçe kapsamında ödeniyor ve sigortalı hiçbir fark ücreti ödemeden taburcu oluyor.”
Ülken, Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı özel sağlık sigortası olmayan, bu nedenle özel hastanelerin tedavi imkânlarından yararlanma fırsatı olmayan SGK’lılar talep geldiğini söyledi. 
Poliçeye farklı meslek ve gelir gruplarından 64 yaşına kadar tüm SGK’lıların sahip olabileceğini belirten Musa Ülken, Anadolu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın bu ürün için Anadolu Sigorta’nın anlaşmış olduğu özel sağlık kurumlarında geçerli olduğunu söyledi.
–  Bu üründe halkın ilgisini nasıl çekiyorsunuz?
Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünümüzün satışına ocak ayı içinde başladık ve şu ana kadar aldığımız geri dönüşler oldukça olumlu ve memnun edici.
Tamamlayıcı sağlık sigortasının primlerinin diğer özel bireysel sağlık sigortası primlerine göre çok daha düşük olması özel sağlık sigortası ürünlerini tercih etmeyen müşterileri bu ürüne yönlendiriyor. Böylece tamamlayıcı sağlık sigortası ile daha iyi sağlık hizmeti alma imkanına kavuşuyorlar. Bu durumun sigorta sektöründe sağlık sigortası branşı pazar payını artıracağını düşünüyoruz.
Tamamlayıcı sağlık sigortası ürünümüzün sektördeki yenilikçi duruşumuzu vurgulayan bir ürün olmasına özen gösterdik. Bu amaçla örneğin, tüp bebek teminatını sektörde bir ilk olarak tamamlayıcı poliçelerimize isteğe bağlı bir teminat olarak ekliyoruz. Tüp bebek teminatını ve doğum teminatını herhangi bir bekleme süresi olmadan sigortalılarımıza sunuyoruz. Benzer şekilde bebekleri doğum tarihleri itibarıyla sigortalayarak doğuştan gelen hastalıklarının ödenmesini sağlıyoruz.
Bu artı yönlerimizi vurgulayarak bugüne kadar herhangi bir sebeple özel sağlık sigortacılığı sistemine katılmamış kesimleri sektöre kazandırmayı öncelikli hedefimiz olarak belirledik.  

‘Trafikte primi mevzuat artırdı’
–  Trafik sigortasında prim neden yüksek?
Döviz kurlarında yaşanan artış ile birlikte mevzuat değişiklikleri sigorta şirketlerinin hasar maliyetlerinde artışa neden oldu. 
Ekim 2015’te Hazine Müsteşarlığı ticari araçlarda azami prim uygulaması getirildi. Ocak 2016 itibarıyla asgari ücrete yapılan yüzde 30 oranındaki artış da trafik sigortasında bedeni zararlarda tazminat hesabını etkiledi. 
Trafik kazalarına yönelik sağlık harcamalarının karşılığı olarak trafik sigortasında yazılan primlerin belli bir yüzdesinin SGK’ya aktarılmasına da devam ediliyor. Söz konusu mevzuat değişikliklerinin sigorta şirketlerine yaratacağı maliyet artışlarının poliçe primlerine yansıtılması kaçınılmaz.

 

KAYNAK : Milliyet

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Polis Memuru ve Emniyet Müdürünün Emekli Maaşı Eşitlendi