TEOG 2017 Sonuçları Açıklandı!

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2016-2017 eğitim-öğretim yılı kapsamında Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş TEOG sistemi kapsamında 2. dönem ortak sınav sonuçlarını açıkladı. Ayrıntılı bilgi için devletbilgi.com adresini ziyaret ediniz.

illi Eğitim Bakanlığı (MEB) 2. dönem ortak sınavların sonuçlarını açıklandı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş TEOG aşamasının 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için ikinci aşaması olan 2. dönem ortak sınavları 31 Mayıs itibarıyla açıklandı. Aşağıdaki bağlantılardan Milli Eğitim Bakanlığının ana sayfasına ve e-okula direk erişim sağlayarak TEOG sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

MEB açıklaması: 2. dönem merkezi ortak sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar, e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenilebilecek.

DevletBilgi.com olarak birkaç gün önce de belirttiğimiz üzere Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında ortak sınav sonuçlarının Haziran’ın ilk haftası en geç açıklanacağını belirtmiştik. Milli Eğitim Bakanlığı sonuçları Mayıs ayının son günü itibarıyla öğrencilerin erişimine açtı.

TEOG 1. Dönem sonuçları, TEOG 2. Dönem sonuçlarının ardından şimdi sıra yerleştirmeye esas puanların YEP açıklanmasına gelecek. 9 Haziran itibarıyla da okulların kapanmasının ardından öğrencilerin okul ortalamaları vb. tüm işlemler yapılarak YEP puanları hesaplanıp açıklanacak. YEP puanlarının açıklanmasından sonra okul tercihleri ile ilgili sürece girilecek.

2017-2018 eğitim öğretim yılı için okul tercihleri bu yıl çok önemli olacak. Özellikle 2. Dönem TEOG’un çok kolay olduğu ve şimdiye kadar ortaya çıkan en fazla TEOG birincisinin olacağı bir sınav olduğu görülecektir. Bu yıl binlerce TEOG birincisi çıkacağından gelecek dönem okul tercihleri önemli. DevletBilgi.com olarak TEOG sonuçlarının açıklanmasının ardından tüm süreçleri takip edip bilgilendireceğiz. MEB ana sayfası için TIKLAYINIZ. TEOG sonuçları için TIKLAYINIZ. TEOG kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

YÖK, ÖYP’lilere Bir Yıl Süre Verdi!