Hac kurası ne zaman çekilecek? Diyanet hac kayıt tarihlerini açıkladı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hac kurası ne zaman çekilecek? Diyanet hac kayıt tarihlerini açıkladı!

Hac ibadetini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için başvuruda bulunan adayların beklediği Hac kurası yarın çekilecek. Hac kurası sonucunda 83.430 kişi kutsal topraklara gitmeye hak kazanacak. İşte detaylar…

2020 yılında hac ibadetini yerine getirmek isteyen 2 milyon 298 bin 800 hacı adayının heyecanla beklediği hac kuraları için artık kısa bir süre kaldı. Kura çekimi Diyanet İşleri Başkanlığı Konferans Salonu’nda elektronik ortamda, noter ve kamuoyu huzurunda yapılacak.

HAC KURASI NE ZAMAN?

2 milyonu aşkı Hacı adayının beklediği hac kurası 9 Ocak Perşembe günü çekilecek ve saat: 21:00’den itibaren e-Devlet sistemi aracılığıyla sorgulanabileceği gibi SMS yoluyla da grup başlarına gönderilecek.

HACI ADAYLARINA ŞİFRE UYARISI

2020 yılı Hac kuraları 9 Ocak Perşembe günü çekiliyor. Kurada Hac kayıt hakkı elde eden hacı adaylarının 13 Ocak Pazartesi sabahı kesin kayıtlarını yaptırabilmeleri için muhakkak e-devlet şifresi almış olmaları gerektiği bildirildi. Hac kurasına grup halinde giren hacı adaylarının sadece grup başı olan kişilerin e-devlet şifresi almasının yeterli olacağı açıklandı.
Manisa’da özel bir seyahat acentasının Hac ve Umre Sorumlusu Hasan Kadri Adalı, kuraya girecek olan hac adaylarına e-Devlet şifresi uyarısında bulundu.

Manisa ilinde Hacca gitmek üzere 2020 yılında ilk defa kayıt yaptıran 3 bin kişi ile birlikte bu sayı toplamda 41 bin 788’e ulaştığını ifade eden Adalı, “9 Ocak’ta çekilecek kurada Manisa genelinden 1450 kişinin hacca gitmesi bekleniyor. Kurada Hac Kesin Kayıt hakkı kazanan hacı adaylarının yüzde 60’ı Diyanet, yüzde 40’ı Acenta organizasyonu ile gidebilmektedir. Hac ücretleri Diyanet işleri Başkanlığı tarafından belirlenmektedir. Geçen seneki en düşük hac ücreti 15.480 Riyal idi, 2020 yılı Hac ücretinin bu rakamların altında olmayacağı beklenmektedir. Bu ücret konaklama türlerine göre değişmektedir. Geçtiğimiz Hac döneminde Hac ücretleri Diyanet İşleri Başkanlığı Hesabına 2 eşit taksit halinde yatırılmıştır. Tekrar tekrar hatırlatmakta fayda var, 9 Ocak 2020 Perşembe günü kuraya girecek hacı adaylarının,13 Ocak 2020 Pazartesi günü kesin kayıt yaptırabilmeleri için e-devlet şifrelerini PTT şubelerinden önceden temin etmeleri çok iyi olacaktır. Kuranın çekileceği Perşembe gününden sonra e-Devlet şifresi almaları için sadece bir mesai günü Cuma günü olduğu için, hacı adaylarının sıkıntı yaşamaması ve PTT şubelerinde yoğunluk oluşmaması için 9 Ocak 2020 Perşembe gününden önce e-Devlet şifrelerini almaları tavsiye edilmektedir. Hac kurasına girecek olan tüm Hacı adaylarına hayırlısı olmasını temenni ederiz” dedi.

Hac kurası ne zaman çekilecek? Diyanet hac kayıt tarihlerini açıkladı!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir