Pasaport Talep Formu Değişti 2017

Pasaport Talep Formu Değişti 2017 yılında İçişleri Bakanlığı, pasaport talep formlarını, çipli yeni kimliklere uygun olarak değiştirdi.

Pasaport Talep Formu Değişti 2017 yılı İçişleri Bakanlığı tüm kamu kurumlarına gönderdiği yazıda, hizmet ve hususi damgalı pasaport talep formlarını değiştirdiğini duyurdu.

Bakanlıktan gönderilen yazıda, “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı” uygulamasına geçildiği belirtilerek şu hususlara yer verildi:

“Ancak, Nüfus Cüzdanı üzerinde yer alan bazı bilgiler ile yeni verilmekte olan “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı” üzerinde bulunan bilgilerin farklılık göstermesi nedeniyle, çalışanlar için kullanılan hususi damgalı pasaport talep formunun yeniden düzenlenmesine ihtiyaç duyulmuştur.
01.01.2017 tarihinden itibaren çalışanlar için “Nüfus Cüzdanı” ve “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı’na uygun olarak tasarlanan ve yazı ekinde gönderilen hususi damgalı pasaport talep formu kullanılmaya başlanacaktır.
Ayrıca, 31.12.2016 tarihinden önce düzenlenen hususi damgalı pasaport talep formları geçerlilik süresince kullanılacaktır.
Söz konusu talep formundaki bilgilerin tam ve eksiksiz olarak doldurulmasını ve herhangi bir aksaklığa mahal verilmemesi hususunda; gereğini arz/rica ederim.”

İŞTE Pasaport Talep Formu 2017 YEŞİL PASAPORTA DAİR YENİ TALEP FORMLARI

Pasaport_Talep_Formu01 Pasaport_Talep_Formu02 Pasaport_Talep_Formu03 Pasaport_Talep_Formu04

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Milli Eğitim Bakanlığından Atamalara İlişkin Yazı Yayımlandı