Türk Hava Yolları THY Memur Personel Alımı 2016

THY 1000 Memur Personel Alımı 2016, THY 5 bin lira maaşla memur alımı, kabin memuru alımı. Her yıl genişleyen ve inovasyona en fazla önem veren şirketlerin başında gelen Türk Hava Yolları THY 2016 yılında da filosuna katacağı 40 uçakla birlikte bu uçakların personel ihtiyacını karşılamak için bin kişiden fazla kabin memuru alımı yapacağını duyurdu.

Türk Hava Yollarından yayınladığı açıklamaya göre 2016 yılında alınan 40 uçakla birlikte personel açığı sebebiyle bin kişiden fazla kabin memuru personel alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan açıklamaya göre son yıllarda Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları, Türkiye’nin gelişimine paralel olarak son 13 yılda 5 kat büyüdüğünü açıkladı. Öyle ki THY büyümesiyle birlikte her yıl Türkiye’de ve Dünya çapında çok fazla personel alımı yaptığı ve bununla birlikte personel sayısınında büyüdüğü bilinmektedir.

Türk Hava Yollarında 20 binden fazla personelin görev yaptığı 2016 yılında da binin üzerinde kabin memuru alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar Türk Hava Yolları insan kaynakları web sayfasından ilan edilecek olup başvurular sadece online yapılacak.

Türk Hava Yolları THY Memur Alımı na Kimler Başvuru Yapabilir?

Türk Hava Yollarında kabin memuru olarak 113 ülke ve 290 şehirde güzel bir iş ve çalışma ortamı şansı yakalamak isteyen en az lise mezunu, bayanlarda en az 160, erkekler de ise en az 170 santimetre boyunda ve İngilizcesi olan adaylar başvuru yapabilir. İngilizce, psikoteknik ve mülakat sınavları sonunda bu aşamaları başarı ile tamamlayan adaylar THY’de kabin memuru olarak işe alınacaktır.

Türk Hava Yolları THY Memur u Ne Kadar Maaş Alacak?

Kabin memuru olarak göreve başlayan personel başta yaklaşık 4 bin lira maaş ve ilerleyen günlerde ikramiyelerle birlikte bu rakam 5 bin lira tekabül etmektedir. Ayrıca çalışma süresine göre ücret artışları olmaktadır.

[button link=”http://www.turkishairlines.com/tr-tr/kariyer/kariyer-ilanlari” size=”medium” target=”new” color=”red”]Türk Hava Yolları Kariyer İlanları İçin Tıklayın[/button]

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.