Ücretsiz İş Garantili Pilotluk Eğitimi

Türk Hava Yolları ve Alman Lufansa Havayolları şirketinin ortak şirketi SunExpress, bünyesinde istihdam etmek üzere üniversite mezunu, iyi derecede İngilizce bilen Türk pilot adaylarını arıyor.

Yapılan açıklamaya göre, ilk olarak 80 Türk pilot adayı Hollanda’daki uçuş okulu Stella Aviaton Internation ‘da (SAI) giderleri SunExpress-SAI işbirliğinde karşılanarak eğitim alacak. Adaylar eğitim sonunda da SunExpress’te işe başlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SunExpress İnsan Kaynakları Direktörü Bülent Yurt, normal şartlarda pilot olmak isteyenlerin özel okullarda iş garantisi olmadan, ciddi paralar ödeyerek pilotluk eğitimi aldıklarını belirterek, bu kişilerin mezun olduktan sonra da iş bulma telaşına düştüklerini kaydetti.Ücretsiz İş Garantili Pilotluk Eğitimi

Bu uygulamalarıyla hem eğitim masraflarını ödeyecek gücü olmayan pilot adaylarına da şans sunma hem de eğitim sonunda iş garantisi olacağını belirten Yurt, Hollanda’da eğitim vermek üzere ilk aşamada 80 pilot adayı aradıklarını söyledi. Yurt, bu sayının daha sonra artacağını ve adayların eğitimleri için ilk etapta hiçbir ücret ödemeyeceklerini vurgulayarak, “Bütün masraflar bu işbirliği tarafından karşılanacak. Adaylar eğitimlerini bitirdikten sonra SunExpress’te çalışmaya başladıktan sonra, bu masraflar küçük meblağlar olarak maaşlarından kesilecek” ifadelerini kullandı.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Merkezi Finans ve İhale Birimi Uzman Personel Alımı