Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı konusunda 8 Ocak 2016 ‘da yaptığı duyuruda Deniz Piyade  (Amfibi Komando) ve diğer sınıflarda personel alacağını duyurmuştu, başvurular sadece internet üzerinden yapılmaktadır. Başvuru yapmak isteyenler http://personeltemin.dzkk.tsk.tr adresinden “2016 yılı 1. Dönem Deniz Piyade (Amfibi Komando) ve Sözleşmeli Er Alımı’’ sekmesinde “İlk Başvuru” kısmından yapabilirler.


Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı
Başvuruları 08 Ocak 2016 Cuma günü saat 12:00’da başlayıp, 07 Şubat 2016 Pazar günü saat 23:59’a kadar devam edecektir.

Başvurular; http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresindeki “2016 yılı 1. Dönem Deniz Piyade (Amfibi Komando) ve Sözleşmeli Er Alımı’’ sekmesinde “İlk Başvuru kısmından yapılmaktadır. Başarılı olarak tamamlanan başvuru süreci sonunda adaylara sistem tarafından şifre verilmektedir. Şifreler e-posta adresine gönderilmemekte başvurunun tamamlanmasını müteakip otomatik olarak ekranda görüntülenmektedir. Adaylar ilk başvuru sonrasında şifreleri ile tekrar Aday Girişi Kısmından girerek, sayfanın üst tarafında açılan Eğitim/Aile/İş bilgilerini dolduracaklardır.

Şifrenizi kaybetmeyiniz. Adayların şifrelerini kaybetmeleri durumunda “Aday Girişi” kısmında bulunan “Şifremi Unuttum” linkinden bilgilerini girerek şifrelerini ekranda görüntüleyebileceklerdir. Şifreler adayların e-posta adreslerine gönderilmemektedir. Adayların yazılı ve sözlü olarak yapacakları şifre öğrenme taleplerine yanıt verilmeyecektir.

Başvuru sırasında kuruma verilecek bilgilerin doğruluğundan ve sonrasında doğabilecek her türlü hukuki hususlardan adaylar sorumludur.

Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, sınavın veya temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun (atanmış olsalar dahi) işlemleri iptal edilecektir.

Başvuru esnasında karşılaşılan problemler için ikpersoneltemin@dzkk.tsk.tr mail adresinden yardım alınabilir.

Anlaşılmayan konular için Deniz Kuvvetleri K.lığı resmi internet sitesi http://www.dzkk.tsk.tr bilgi edinme bölümü Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) kısmına veya http://www.tsk.tr/5_insan_kaynaklari/dzkk.html adresinden sözleşmeli er kısmına bakılacaktır.

Herhangi bir nedenle başvuru yapmaktan vazgeçmeniz durumunda, “Aday Girişi” kısmından şifrenizle giriş yaparak Başvuruyu Sil kısmından başvurunuzu silebilirsiniz.

İnternetten yapılan başvurular ön başvuru niteliği taşımaktadır. İnternetten başvuru yapan adayların, seçim aşamalarının yapılacağı tarih yapılacak planlamaya istinaden daha sonra bildirilecektir. Seçim aşamalarına gelen adaylar başvuruda istenen belgelerle beraber ilan edilen tarih ve yerde seçim aşamalarına alınacaktır.

Adaylara seçim aşamalarının yapılacağı yer ve tarih hakkında internet üzerinden duyuru yapılacaktır. Ayrıca adayların cep telefonlarına bilgilendirme amaçlı kısa mesaj gönderilecektir. Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini doğru girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir.

 

[accordions]
[accordion title=”SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRILAN ADAYLARIN GETİRECEĞİ BELGELER ” load=”hide”]

1. Seçim aşamaları ile ilgili duyurular http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır.

2. Adaylar seçim aşamalarına gelirken aşağıda yazılı belgeleri (sırayla dosyaya koyarak) getireceklerdir.

a. Dilekçe (“Aday Girişi” Kısmından Çıktı Alınacaktır), EK-A
b. Sözleşmeli Er Aday Bilgi Formu (http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinde bulunan başvuru sayfasından doldurularak çıktı alınacak, fotoğraf yapıştırılarak imza atılacaktır), EK-B
c. Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinde bulunan başvuru sayfasından bilgisayar ortamında BÜYÜK HARFLERLE doldurularak tüm sayfalardan 3’er adet çıktı alınacak, fotoğraf yapıştırılarak aday tarafından imza atılacaktır.) EK-C
ç. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
d. Askerlik hizmetini tamamlamış adaylar için Terhis Belgesinin Askerlik Şubesi Onaylı Fotokopisi, (Askerlik Durum Belgesi Kabul Edilmemektedir.)
e. Askerlik hizmeti devam eden adaylar için “Sözleşmeli Er Olacaklar İçin Nitelik” belgesi, (6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu’nun 9’uncu maddesi hükümlerine dayanılarak hazırlanan Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği EK-2’de örneği bulunan forma göre doldurularak kapalı zarf içerisinde teslim edilecektir.) Adaya zarfı açmaması gerektiği hususu tebliğ edilecektir. EK-Ç
UYARI: “Sözleşmeli er olmaya layık değildir.” kanaatli nitelik belgesi gönderilmeyerek, adaya mağdur olmaması için tertipli olduğu birliklerince tebliğ edilecek ve şahsi dosyasına konulacaktır. Bu adaylar sınavlara gönderilmeyecektir. Ayrıca adaya ait başvuruyla ilgili herhangi bir belge, resmi evrak kanalı ile gönderilmeyecektir.
f. Sınav tarihleri dağıtım iznine denk gelen adaylar için nitelik belgesi, acemi eğitimi gördükleri eğitim birliği tarafından doldurulacaktır. Acemi birliğinde eğitimi devam eden adaylar için nitelik belgeleri, bulundukları eğitim birliği tarafından verilecektir.
g. Silâhaltındaki adaylardan haklarında adli ve/veya askeri mahkemelerde işlemi olanlara ait ilgili belgeler, varsa RDM sürecine ait tespitler ile arşiv araştırma sonucu da nitelik belgesinin konulduğu zarfın içerisine konulacaktır. Nitelik belgesi adaylar tarafından, kapalı ve mühürlü zarf içerisinde sınavlara gelirken getirilecektir.
ğ. Son mezun olduğu okula ait Mezuniyet Belgesi veya Diplomanın Fotokopisi. (Aslı istenmemektedir. Adayların seçim aşamalarını kazanmaları durumunda Noter/Okul onaylı fotokopisi istenecektir.)
h. Başvuran adayların sahip oldukları her türlü bonservis/sertifika/ustalık-kalfalık belgesi/diploma fotokopisi. (Özellikle sınıflandırma aşamasında adayların yetenekleri/aldıkları eğitme yönelik sınıflandırılmaları açısından önem arz etmektedir.)
ı. 20 adet vesikalık fotoğraf. (Farklı resim kullanılmayacaktır.)
i. 2 Adet Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı. Adli Sicil veya Adli Sicil Arşiv Kaydı olan adaylar ilgili mahkeme kararının aslı ve fotokopisini getireceklerdir.
j. Kadro Görev Yeri Yazısı (Halen silahaltında bulunan adaylar için sınıf ve branşını belirten birlik komutanından onaylı yazı).
k. Mal Bildirim Beyannamesi Formu (http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinde bulunan başvuru sayfasından bilgisayar ortamında doldurularak 2 adet çıktı alınacak, aday tarafından her iki örneğin son sayfasında yer alan şahsın imzası kısmına mutlaka imza atılacaktır.) EK-D
NOT: Adayların başvuru için getirecekleri evraklar iade edilmeyeceğinden dolayı hiçbir belgenin aslı veya noter onaylı sureti istenmemektedir. Yalnızca ön sözleşme sürecinde adaylardan imzalı/mühürlü belge isteneceğinden, isteyen adaylar Noter, Askerlik Şubesi veya Mezun olduğu okuldan onaylı Terhis Belgesi ve Diplomalarının ıslak imza/mühürlü nüshalarını getirebileceklerdir. Adayların mağdur olmaması için bu hususa özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.

3. Adayların seçim aşamalarına gelirken yanlarında getirmeleri gereken yukarıda belirtilen belgeleri getirmeyenler/eksik getirenler SEÇİM AŞAMALARINA ALINMAYACAKTIR. (Seçim aşamalarının yapıldığı yerde fotokopi imkanı bulunmamaktadır.)

4. Mülakat sınavı sonuçları ve diğer temin işlemleri ile ilgili duyurular http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinden yayınlanacaktır.

5. Adaylara, tüm duyurular http://personeltemin.dzkk.tsk.tr internet adresinden yapılacaktır. Yapılacak duyurular tebligat amaçlıdır. Adaylara internet ortamında yapılacak duyurularda istenilen zamanda istenilen yerde bulunmak adayın sorumluluğundadır. Adaylara ayrıca posta ile tebligat yapılmayacaktır. Bu durum dikkate alınarak özellikle cep telefonu ve iletişim bilgilerinin doğru girilmesi önem arz etmektedir. [/accordion]
[/accordions]

[button link=”http://www.iskur.gov.tr//DesktopModules/DNNCorp/DocumentLibrary/Components/FileDownloader/FileDownloaderPage.aspx?tabid=312&did=43595&pid=0&lrf=/DesktopModules/DNNCorp/DocumentLibrary/App_LocalResources/DocumentLibrary&cl=tr-TR&mcs=%2fDesktopModules%2fDNNCorp%2fDocumentLibrary%2f&uarn=Administrators&cd=false&tmid=813&ift=1″ size=”large” target=”new” color=”red”]DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN[/button]

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Takip Edin